واحد انفورماتیک شهرداری اراک


20

گزارش عملکرد و اقدامات اداره آمار و انفورماتیک شهرداری در شش ماهه نخست سال 92

گزارش عملکرد و اقدامات اداره آمار و انفورماتیک شهرداری در شش ماهه نخست سال 92

سرپرست اداره آمار و انفورماتیک شهرداری اراک

گزارش عملکرد و اقدامات اداره آمار و انفورماتیک شهرداری در شش ماهه نخست سال 92

در راستای‌ همگامی‌ اداره انفورماتیک شهرداری اراک‌ با تحولات‌، و رشد و گستردگی‌ استفاده‌ از تکنولوژی، ارائه خدمات بهتر و پاسخگویی در شهرداری‌ ایجاب‌ می‌نمود که‌ مدیریت این اداره، زمینه‌ یکپارچه‌ سازی‌ سیستم‌ها و استفاده‌ بهینه‌ از تجهیزات‌ را فراهم‌ نماید که همین‌ امر لزوم‌ ایجاد تحولات‌ اساسی‌ در ساختار اداره را بیش‌ از پیش‌ سبب‌ گردید.

ابوالفضل عسگری سرپرست اداره آمار و انفورماتیک شهرداری اراک با اشاره به اهم وظایف این اداره در راستای وظایف محوله بیان داشت:اداره و هدايت فعاليت هاي سخت افزاري، نرم افزاري، آمار و اطلاعات شهرداري، برنامه ريزي و هماهنگي سيستم و امكانات شهرداري و بهره گيري حداكثر از آنها در جهت افزايش كارآيي و سرعت بخشيدن به امور محوله، برنامه ريزي و پشتيباني فعاليتهاي سخت افزاري و نرم افزاري واحدها و سازمانهاي تابعه، هم چنین هماهنگی در بحث کامپیوترهای مرکز و مناطق و هم چنین هماهنگی میان سایر بخش های این مجموعه و ... در حیطه وظایف این اداره می باشد.

وی در ادامه به ارائه گزارشی از اقدامات و عملکرد اداره انفورماتیک در شش ماه نخست سال جاری پرداخت و بیان داشت: اداره مذکور در راستای تحقق اهداف پیش رو اقدام، به راه اندازی، تحلیل، طراحی و تهیه نرم افزار بانک اطلاعاتی تخفیفات و معافیت های عوارض، راه اندازی دامین یکپارچه شهرداری و اتصال تمامی کامپیوترها به آن، ارتقاء سیستم دبیرخانه شورای اسلامی شهر اراک و همچنین ارتقاء ویندوز 2003 و 2008 سرور نرم افزار شهرسازی در شهرداری های مناطق نموده است.

عسگری همچنین راه اندازی و نصب آنتی ویروس در شهرداری مرکز و کلیه کاربران مناطق، تهیه نرم افزار تحت وب عوارض کسب و پیشه و راه اندازی سرور مربوطه و استفاده کاربران در مناطق و اصناف، راه اندازی مانیتورینگ را از دیگر اقدامات اداره آمار و انفورماتیک شهرداری در شش ماهه نخست سال جاری عنوان کرد.

سرپرست اداره آمار و انفورماتیک شهرداری اراک با بیان اینکه پشتیبانی، نگهداری و نظارت نرم افزازی یکی دیگر از وظایف این داره می باشد، گفت: اداره مذکور در راستای اجرای این مهم اقدام به پشتیبانی و نگهداری از دامین arak.ir، نظارت بر اجرای نرم افزار ممیزی و نوسازی، نظارت بر اجرای بایگانی الکترونیک، تهیه نسخه پشتیبان از پایگاه داده ها و پشتیبانی نرم افزارهای حسابداری، حقوق و دستمزد، انبار، دبیرخانه مرکز، مناطق و شورای اسلامی شهر، عوارض خودرو، شهرسازی مناطق و درآمد نموده است.

ابوالفضل عسگری در ادامه پشتیبانی و نگه داری از سرورهای مدیریتی و کنترلی شبکه، پشتیبانی و نگه داری نرم افزار مدیریت کاربران اینترنت، پشتیبانی از 31 ویندوز سرور جهت ارائه خدمات، پشتیبانی و نگه داری سیستم تلفن گویا 137، راهبری 29 دفتر پیشخوان در اجرای عوارض خودرو و همچنین پشتیبانی از عوارض خودرو و کسب پیشه تحب وب را از دیگر اقدامات اداره آمار و انفورماتیک شهرداری در راستای وظایف محوله در شش ماهه نخست سال 1392 برشمرد.

وی همچنین در ادامه عملکرد و اقدامات اداره آمار و انفورماتیک شهرداری اظهار داشت: پشتیبانی از نرم افزارهای سینگل قسمت های مختلف شهرداری، پشتیبانی از شبکه کابلی و وایرلس شهرداری مرکز و مناطق، پشتیبانی از ارتباط شبکه wan شهرداری بین مرکز، مناطق و سازمان ها و پشتیبانی از فعالیت شبکه شهرداری و سوئیچ ها، روترها، از جمله اقدامات این اداره در شش ماهه نخست سال جاری می باشد.

سرپرست اداره آمار و انفورماتیک شهرداری اراک یکی دیگر از وظایف اداره مذکور را پشتیبانی و نگه داری سخت افزاری و کامپیوترها عنوان کرد و گفت: این اداره به دنبال انجام این وظیفه اقدام به نصب ویندوز و نرم افزار مورد نیاز بر روی 234 دستگاه کامپیوتر، تعمیر و تعویض 163 مورد قطعه سخت افزاری و تعمیر 35 مورد پرینتر و مانیتور نموده است.

ابوالفضل عسگری در ادامه؛ مبحث آموزش را یکی از مهم ترین وظایف اداره آمار و انفورماتیک شهرداری برشمرد و خاطرنشان ساخت: آموزش های لازم در خصوص کاربری نرم افزار کسب و پیشه ویژه کاربران مربوطه و همچنین کاربری کارتابل دبیرخانه و کارتابل مسوولین در طی دو جلسه، از اقدامات صورت گرفته اداره آمار و انفورماتیک شهرداری اراک در راستای رسیدگی و توجه به مبحث مهم آموزش می باشد.

سرپرست اداره آمار و انفورماتیک شهرداری اراک در پایان پیگیری جهت برگزاری جلسات شورای انفورماتیک و شرکت در جلسات تخصصی ارائه نرم افزارها را از دیگر اقذامات صورت گرفته اداره مذکور در شش ماهه نخست سال 1392 برشمرد و افزود: امید است با به کارگیری شیوه های نوین الکترونیکی، قدمی مثبت و موثر در ارائه خدمات بیش ار بیش برداشت.

امتیازات:: (4) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (970)
کد خبر: 1765