ورود |   چهارشنبه 20 فروردين 1399
::.. صفحه اصلی ::..
  جستجو
اخبار سازمان فناوری اطلاعات
20
در راستای‌ همگامی‌ اداره انفورماتیک شهرداری اراک‌ با تحولات‌، و رشد و گستردگی‌ استفاده‌ از تکنولوژی، ارائه خدمات بهتر و پاسخگویی در شهرداری‌ ایجاب‌ می‌نمود که‌ مدیریت این اداره، زمینه‌ یکپارچه‌ سازی‌ سیستم‌ها و استفاده‌ بهینه‌ از تجهیزات‌ را فراهم‌ نماید که همین‌ امر لزوم‌ ایجاد تحولات‌ اساسی‌ در ساختار اداره را بیش‌ از پیش‌ سبب‌ گردید.

گزارش عملکرد و اقدامات اداره آمار و انفورماتیک شهرداری در شش ماهه نخست سال 92

گزارش عملکرد و اقدامات اداره آمار و انفورماتیک شهرداری در شش ماهه نخست سال 92

سرپرست اداره آمار و انفورماتیک شهرداری اراک

گزارش عملکرد و اقدامات اداره آمار و انفورماتیک شهرداری در شش ماهه نخست سال 92

در راستای‌ همگامی‌ اداره انفورماتیک شهرداری اراک‌ با تحولات‌، و رشد و گستردگی‌ استفاده‌ از تکنولوژی، ارائه خدمات بهتر و پاسخگویی در شهرداری‌ ایجاب‌ می‌نمود که‌ مدیریت این اداره، زمینه‌ یکپارچه‌ سازی‌ سیستم‌ها و استفاده‌ بهینه‌ از تجهیزات‌ را فراهم‌ نماید که همین‌ امر لزوم‌ ایجاد تحولات‌ اساسی‌ در ساختار اداره را بیش‌ از پیش‌ سبب‌ گردید.

ابوالفضل عسگری سرپرست اداره آمار و انفورماتیک شهرداری اراک با اشاره به اهم وظایف این اداره در راستای وظایف محوله بیان داشت:اداره و هدايت فعاليت هاي سخت افزاري، نرم افزاري، آمار و اطلاعات شهرداري، برنامه ريزي و هماهنگي سيستم و امكانات شهرداري و بهره گيري حداكثر از آنها در جهت افزايش كارآيي و سرعت بخشيدن به امور محوله، برنامه ريزي و پشتيباني فعاليتهاي سخت افزاري و نرم افزاري واحدها و سازمانهاي تابعه، هم چنین هماهنگی در بحث کامپیوترهای مرکز و مناطق و هم چنین هماهنگی میان سایر بخش های این مجموعه و ... در حیطه وظایف این اداره می باشد.

وی در ادامه به ارائه گزارشی از اقدامات و عملکرد اداره انفورماتیک در شش ماه نخست سال جاری پرداخت و بیان داشت: اداره مذکور در راستای تحقق اهداف پیش رو اقدام، به راه اندازی، تحلیل، طراحی و تهیه نرم افزار بانک اطلاعاتی تخفیفات و معافیت های عوارض، راه اندازی دامین یکپارچه شهرداری و اتصال تمامی کامپیوترها به آن، ارتقاء سیستم دبیرخانه شورای اسلامی شهر اراک و همچنین ارتقاء ویندوز 2003 و 2008 سرور نرم افزار شهرسازی در شهرداری های مناطق نموده است.

عسگری همچنین راه اندازی و نصب آنتی ویروس در شهرداری مرکز و کلیه کاربران مناطق، تهیه نرم افزار تحت وب عوارض کسب و پیشه و راه اندازی سرور مربوطه و استفاده کاربران در مناطق و اصناف، راه اندازی مانیتورینگ را از دیگر اقدامات اداره آمار و انفورماتیک شهرداری در شش ماهه نخست سال جاری عنوان کرد.

سرپرست اداره آمار و انفورماتیک شهرداری اراک با بیان اینکه پشتیبانی، نگهداری و نظارت نرم افزازی یکی دیگر از وظایف این داره می باشد، گفت: اداره مذکور در راستای اجرای این مهم اقدام به پشتیبانی و نگهداری از دامین arak.ir، نظارت بر اجرای نرم افزار ممیزی و نوسازی، نظارت بر اجرای بایگانی الکترونیک، تهیه نسخه پشتیبان از پایگاه داده ها و پشتیبانی نرم افزارهای حسابداری، حقوق و دستمزد، انبار، دبیرخانه مرکز، مناطق و شورای اسلامی شهر، عوارض خودرو، شهرسازی مناطق و درآمد نموده است.

ابوالفضل عسگری در ادامه پشتیبانی و نگه داری از سرورهای مدیریتی و کنترلی شبکه، پشتیبانی و نگه داری نرم افزار مدیریت کاربران اینترنت، پشتیبانی از 31 ویندوز سرور جهت ارائه خدمات، پشتیبانی و نگه داری سیستم تلفن گویا 137، راهبری 29 دفتر پیشخوان در اجرای عوارض خودرو و همچنین پشتیبانی از عوارض خودرو و کسب پیشه تحب وب را از دیگر اقدامات اداره آمار و انفورماتیک شهرداری در راستای وظایف محوله در شش ماهه نخست سال 1392 برشمرد.

وی همچنین در ادامه عملکرد و اقدامات اداره آمار و انفورماتیک شهرداری اظهار داشت: پشتیبانی از نرم افزارهای سینگل قسمت های مختلف شهرداری، پشتیبانی از شبکه کابلی و وایرلس شهرداری مرکز و مناطق، پشتیبانی از ارتباط شبکه wan شهرداری بین مرکز، مناطق و سازمان ها و پشتیبانی از فعالیت شبکه شهرداری و سوئیچ ها، روترها، از جمله اقدامات این اداره در شش ماهه نخست سال جاری می باشد.

سرپرست اداره آمار و انفورماتیک شهرداری اراک یکی دیگر از وظایف اداره مذکور را پشتیبانی و نگه داری سخت افزاری و کامپیوترها عنوان کرد و گفت: این اداره به دنبال انجام این وظیفه اقدام به نصب ویندوز و نرم افزار مورد نیاز بر روی 234 دستگاه کامپیوتر، تعمیر و تعویض 163 مورد قطعه سخت افزاری و تعمیر 35 مورد پرینتر و مانیتور نموده است.

ابوالفضل عسگری در ادامه؛ مبحث آموزش را یکی از مهم ترین وظایف اداره آمار و انفورماتیک شهرداری برشمرد و خاطرنشان ساخت: آموزش های لازم در خصوص کاربری نرم افزار کسب و پیشه ویژه کاربران مربوطه و همچنین کاربری کارتابل دبیرخانه و کارتابل مسوولین در طی دو جلسه، از اقدامات صورت گرفته اداره آمار و انفورماتیک شهرداری اراک در راستای رسیدگی و توجه به مبحث مهم آموزش می باشد.

سرپرست اداره آمار و انفورماتیک شهرداری اراک در پایان پیگیری جهت برگزاری جلسات شورای انفورماتیک و شرکت در جلسات تخصصی ارائه نرم افزارها را از دیگر اقذامات صورت گرفته اداره مذکور در شش ماهه نخست سال 1392 برشمرد و افزود: امید است با به کارگیری شیوه های نوین الکترونیکی، قدمی مثبت و موثر در ارائه خدمات بیش ار بیش برداشت.

تعداد امتیازات: (4) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (971)
کد خبر: 1765
  • گزارش عملکرد و اقدامات اداره آمار و انفورماتیک شهرداری در شش ماهه نخست سال 92

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اراک (ابوالفضل عسگری)

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به (c) 2020 واحد انفورماتیک شهرداری اراک می باشد    شرایط استفاده    قوانین